НАБІРНІ КОЛОДКИ ДЛЯ МЕДАЛЕЙ
ЯК ПРАВИЛЬНО ВІШАТИ МЕДАЛІ НА КІТЕЛЬ?
Це питання ставить кожна людина, яка має державні, відомчі чи інші нагороди. На превеликий жаль Закони, Укази та Накази які повинні це регулювати написані дуже складною "мовою" і часто суперечать один одному, так само вони періодично старіють і змінюються, в них вносяться зміни які складно, а часом навіть не можна відслідковувати звичайній людині.
Так все ж, Як правильно носити нагороди ?
Відповідь проста і банальна:
- нагороди треба носити так щоб вони гарно виглядали! на вашій формі! Рівними рядами (як під лінійку), а не на різних рівнях та в розкид. Повісити нагороди рівно допоможе Набірна медальна колодка
- нагороди розміщуються за старшинством! (зліва направо, зверху вниз) Спочатку державні нагороди України, потім відомчі заохочувальні відзнаки, далі муніципальні та громадські медалі.
Разом з цим існують прості та зрозумілі загальні правила розміщення нагород на кітелі для співробітників ЗСУ, МВС, ДПСУ, СБУ, НГУ, ДСНС:
1) Нагороди розміщуються на одному рівні до 5 (п'яти) нагород в одному ряду
2) Нагороди вирівнюються по верху медальних колодок зі стрічкою.
3) Колодки медалей кріпляться над клапаном кишені (медалі звисають на клапан кишені)
3.1) Колодки медалей кріпляться на 7 см нижче кута лацкана кітеля (за відсутності кишені).
4) За наявності 6 нагород та більше медалі носяться у два ряди. При цьому у верхньому ряду не може бути нагород більше ніж у нижньому (або менше або стільки ж).
5) При носінні 2-х рядів нагород, медалі верхнього ряду повинні лягати на колодки нижнього ряду частково їх закриваючи.
* У деяких структурах є обмеження на максимальне носіння нагород на офіційних заходах. Дозволено носити не більше 10 нагород (два ряди по 5 нагород у ряду)
Детальніше подивитись правила та порядок носіння нагород можна у розділі ПРАВИЛА НОСІННЯ на нашому сайті