top of page

КОКАРДИ І БЕРЕТНІ ЗНАКИ

Беретні знаки та Знаки на кашкет Збройних Сил України відповідно до наказу Міністерства Оборони України наказ № 466 від 10.12.2020 (зі змінами)

Де носяться кокарди та беретні знаки

IV. Правила носіння окремих предметів військової форми одягу
 

1. Головні убори
Шапку зимову, шапку зимову повсякденну, шапку-феску (шапку-підшоломник), кашкет, кашкет-безкозирку і кашкет польовий (кепі бойове), панаму літню польову носять прямо, без нахилу, щоб козирок кашкета і панами літній, шапки зимової повсякденної, берета – на 2 – 4 см вище брів. Бере і пілотку носять з невеликим ухилом у правий бік.

 

Центр знака повинен знаходитися над переніссям у місці, передбаченому конструкцією. На шапці зимовій повсякденній знак знаходиться на відстані 15 мм від верхньої оздоблювальної строчки до початку знака.

Центр знака на пілотці повинен знаходитися на лівому боці в центрі на відстані 20 мм від переднього краю до початку знака.

Беретний знак розміщують зліва від центру на місці внутрішнього клапана для кріплення беретного знака на відстані 2 мм від верхнього краю оздоблювальної строчки до нижнього краю знака. Центр знака повинен знаходитися над лівим оком.

Міністерство оборони України

Наказ №238 від 30.06.2020 р.

bottom of page